הפודקאסט ׳פותחת תודעה׳ עם ניצן אלפסי

109. איך הופכים משבר לטרנספורמציה? עם רותם כהני

האזינו לפרק באפליקציות השונות

Spotify_logo
Google_Podcasts_icon
Podcasts

בפרק של השבוע אירחתי הפעם השנייה את רותם כהני שהיא פסיכולוגית קלינית בהתמחות, מנחת סדנאות התפתחות אישית, גוף, נפש ומיינדפולנס, יוצרת תוכן ואת הפודקאסטים ״כאבי גדילה״ ו ״תקשורת מקרבת שפת החיים״. דיברנו על נושא שיצא לי להתקל בו הרבה לאחרונה והיה לי חשוב להרחיב עליו ולהנגיש אותו גם כאן בפודקאסט – צמיחה פוסט טראומתית.
מאז ה 7.10 אנחנו שומעים הרבה את המילה ״טראומה״ בהרבה הקשרים, וחיים באיזשהי הנחה רווחת שהמדינה הולכת למקום של אל חזור שבו כולם יהיו פוסט טראומתיים בעקבות האירועים הקשים שעברנו, אבל האם זה באמת נכון?
הזמנתי את רותם כדי לדבר קודם כל על מה זה טראומה, ומה זה אומר המושג הזה ״צמיחה פוסט טראומתית״. האם יש לנו את היכולת להשפיע על התגובה שלנו לאירועים מטלטלים ולעזור לעצמנו לצמוח ממשברים? האם יש לנו את היכולת להפחית את ההשפעות הפחות מיטיבות שיש לאירועים האלה עלינו? דיברנו על מה באמת מוביל להתפתחות של פוסט טראומה והאם כל אחד שעבר טראומה בהכרח יפתח פוסט טראומה? האם אפשר גם להיות בפוסט טראומה אבל גם לצמוח מאותו אירוע?
דיברנו גם על איך אפשר לראות את עצמנו בעיניים טובות תוך כדי התמודדות עם משבר ואיך אפשר להוריד את הביקורת העצמית?
הפרק הזה באמת מפוצץ בכלים פרקטיים שיעזרו לכם לעזור לעצמכם כבר מהיום. פרק שכדאי להאזין לו אפילו פעמיים עם דף ועט ביד כי הוא מלא בידע כל כך חשוב ובתוכן שיכול לעזור לכם לצמוח מהקושי, להתמודד עם הכאב ובעיקר להזכיר לעצמכם שאתם הרבה יותר חזקים ממה שחשבתם.
וכמובן כמו תמיד נשמח שתשתפו את הפרק עם כל מי שאתם חושבים שיכול להיתרם מהידע העוצמתי והמרפא הזה.
האזנה נעימה.

לצפייה ללא עלות בקורס ליצירת עוגן פנימי באי וודאות

לצפייה בקורס Soulfull ליצירת חיבור לנשמה, שלווה ואמונה – בהנחה לאור המצב

לעמוד האינסטגרם שלי

לעמוד האינסטגרם של רותם

לכל הפעילויות של רותם, מתנות חינמיות וסדנאות

אהבתם את הפרק? לחצו ושתפו חברים

תמצאו כאן גם

מדיטציה במתנה!

הכניסי את המייל שלך, הצטרפי לרשימת התפוצה שלי ותקבלי מדיטציה מיוחדת ממני באהבה