כל מה שרציתם לדעת על צ׳אקרות

כל מי שנמצא בהתפתחות רוחנית שמע על המושג צ׳אקרות אבל איך הן עובדות, מה ההשפעה שלהן ואיך עובדים איתן בפועל? בדיוק בשביל זה יצרתי את הכתבה שבשבילכם
אז בכתבה הזו נדבר על מהן 7 הצ׳אקרות, מה זה אומר שהצ׳אקרות חסומות ואיך פותחים אותן, איך עושים איזון צ׳אקרות ומביאים לזרימה והרמוניה פנימית.

אז בואו נתחיל- מה זה צ׳אקרות?

צ׳אקרות הם למעשה מאגרי אנרגיה שנמצאים בגוף, המילה צ׳אקרה מגיעה מסנסקריט (שפה הודית עתיקה) ומשמעותה גלגל, מעגל או עיגול.
בעבר התייחסו לצ׳אקרות כאלמנט תודעתי בלבד אם לאורך השנים הדעה הרווחת היא שיש קשר בין הצ׳אקרות למקומן בגוף ושכל צ׳אקרה מקושרת למערכת הבלוטות בגוף שמפרישות הורמונים.
בגוף שלנו יש אלפי צ׳אקרות, הן מדוברות גם בתורות עתיקות אחרות בשמות אחרים כמו המרידיאנים ברופאה הסינית למשל, אבל אנחנו נדבר על ה7 המרכזיות והרווחות ביותר.
לכל צ׳אקרה גם יש תדר, רטט ייחודי שהוא זה שקולט את האנרגיה ממה שקורה בחוץ ומושפע ממנה.

לצאקרות יש שלושה מצבים- פתוחה מידי, סגורה מידי ומאוזנת. כשמדברים על צא׳קרות מדברים המונחים של לפתוח אותה מלשון לפתוח את החסימה אבל חשוב לשים לב שגם פתוח מידי וצ׳אקרה שיש בה יותר מידי אנרגיה זה מצב לא מאוזן שישפיע עלינו לשלילה.

מה שיוצר את חוסר האיזון בצאקרות זה שילוב בין- אמונות וחסמים שהתגבשו מילדות- למשל אם גדלתי בבית שמיניות הייתה קשורה לבושה מאוד גדולה סביר להניח שעוד מאז צ׳אקרת המין שלי סגורה.
בנוסף אירועי חיים שישפיעו עלינו- למשל שנפגענו בצורה מאוד קיצונים מאדם קרוב אלינו וזה סגר לנו את צ׳אקרת הלב ומאז אנחנו מסתובבים עם לב סגור.
והשפעות אנרגיות כלליות- לסביבה שלנו יש השפעה על השדה האלקטרומגנטי שלנו שנקרא הילה והאנרגיות שסובבות אותנו ישפיעו גם על מצב הצאקרות שלנו.

בגלל שכל הצאקרות מקושרות זו לזו- חוסר איזון של צאקרת אחת ישפיע לרוב גם על צאקרות נוספות- או אלו הסמוכות לה המיקום או הצאקרות התאומות שלה כגון המין והגרון, מלקעת השמש והלב והבסיס והעין השלישית.

צ׳אקרות

7 הצ'אקרות, מיקומן צבען ומשמעותן

צ'אקרת הבסיס
נקראת גם צאקרת השורש, נמצאת בתחתית האגן העצם הזנב וקשורה ליסוד האדמה. אחראית על תחושת הישרדות, יציבות, ביטחון, קרקוע, חיבור לעולם החומר, קשרים משפחתיים ויחסים בתוך המשפחה.
חוסר איזון שלה יתבטא בחרדות, פחדים, בעיות באזור האגן בשחלות או באשכים ובנושאים של כסף, מגורים, מקום עבודה ויציבות משפחתית.
הצבע של הוא אדום.

צ'אקרת המין
נקראת גם צקארת הטבור, נמצאת כ3 אצבעות מתחת לטבור וקשורה ליסוד האש. אחראית תשוקה, יצירה ויצירתיות, מיניות, שמחה, התלהבות, אומץ ופוריות.
חוסר האיזון שלה יתבטא באשמה ובושה, חוסר באנרגיית חיים, קושי ביצירה, קושי במיניות, התקפי זעם, קנאה, עצלנות קושי להוציא לפעול.
ברובד הפיזי קשורה ללבלב ולאיברי באזור הבטן, מערכת העיכול, כליות שלפוחית שתן ואיברי הרבייה.
הצבע שלה הוא כתום.

צ'אקרת מקלעת השמש
נקראת גם צאקרת הסולאר ומרכז האש, נמצאת בין הסרעפת לטבור וקשורה גם היא ליסוד האש. אחראית על ביטחון עצמי, חוש אמפתיה, העצמה, אנרגיית חיים, כוח רצון, אופטימיות, אגו וקבלת החלטות.
חוסר האיזון שלה יתבטא בחוסר ביטחון או ביטחון עצמי מופרז, חוסר גבולות, היפראקטיביות וחוסר שקט, נקיפות מצפון ותחושת חרטה.
ברובד הפיזי קשורה לבלוטת יותרת הכליה, לקיבה ולכניסה למערכת העיכול, הכבד, הטחול וכיס המרה.
הצבע שלה הוא צהוב.

צ'אקרת הלב
נקראת גם צאקרת הריאות נמצאת בבית החזה וקשורה ליסוד המים. היא נמצאת במרכז בין הצאקרות בתחתונות לעיליונות ומחברת בניהן.
אחראית על עולם הרגשות שלנו, על עיבוד רגשי, אהבה עצמית, חמלה ויכולת לתת ולקבל אהבה.
חוסר האיזון שלה יתבטא בבעיות בעיבוד רגשי, כעסים, טינה, חוסר ערך, בדידות, תלותיות, עודף אנרגיה רגשית.
ברובד הפיזי קשורה לבלוטת התימוס, למערכת הנשימה והדם ומערכת החיסון.
הצבע שלה הוא ורוד וירוק.

צ'אקרת הגרון
נמצאת במרכז הגרון שלנו ואחראית על מרכז ההבעה והתקשורת שלנו, כמה אנחנו מבטאים את עצמנו וכמה יודעים להקשיב, כנות, מקוריות, פתיחות ואתנטיות.
חוסר האיזון שלה יתבטא בקולניות ודיבור יתר, נטייה לשקרים, ביישנות, קושי בביטוי, חשאיות.
ברובד הפיזי קשורה לבלוטת התריס ותשפיע על כאבי גרון אזניים וכאבים בחלק התחתון של הפנים, בעיות במיתרי הקול.
צבעה הוא כחול.

צ'אקרת העין השלישית
נקראת גם צאקרת המצח ונמצאת באמצע המצח בין הגבות. אחראית על כוח המחשבה, על האינטואיציה וראיית הנולד, על הזיכרון, ראיית על חושית וטלפתיה.
חוסר איזון שלה יתבטא בחוסר דימיון וקיבעון או בהצפה וריבוי של מסרכים ממישורים אחרים, ריבוי רעיונות, בלבול בין אשלייה למציאות.
ברובד הפיזי קשורה לבלוטת האצטרובל, על הראייה, חום, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות שינה וחלומות.
צבעה כחול אינדיגו- סגול

צ'אקרת הכתר
נקראת גם צאקרת הראש וממוקמת כמה סנטימטרים מעל קודקוד הראש. אחראית על חיבור לאלוהות, פתיחות מחשבתית, חיבור רוחני, הטענה וטיהור אנרגטי. משפיעה על אינטואיציה, טלפתיה, חוווית אהבה ללא תנאי, על מדיטציה ועל יכולת ריכוז.
חוסר איזון שלה יתבטא בציניות, מחשבה מבולבלת או סגורה או התמכרות רוחנית, חוסר חיבור לקרקע וריחוף עד כדי ניתוק מהמציאות.
ברובד הפיזי קשורה לבלוטת יותרת המוח ומשפיעה על המוח ועל הכליות.
צבעה- לבן, סגול, זהב ושקוף.

לדעת על צ׳אקרות

איך מזהים חוסר איזון או חסימה בצ'אקרה?

כדי לזהות תקיעויות, חסימות וחוסר איזון בצ׳אקרות יש לנו 3 דרכים מרכזיות:

תחושה פיזית- ממש מרגישים בגוף תחושה של כאב, אי נוחות, מועקה, כבדות או תקיעות. לפי המיקום נוכל לזהות לאיזו צ׳אקרה התקיעות מתייחסת. למשל כאבים בגרון- יצביעו על תקיעות בצאקרת הגרון, כאבים בראש יצביעו על זה שצ׳אקרת הכתר פתוחה מידי, כאבים בכפות הרגליים יעידו על חוסר איסון בצ׳אקרת הבסיס.

תקיעות באחד ההנושאים שקשורים לצ'אקרה- למשל אם אני חוות תקיעות במיניות- סביר להניח שצ׳אקרת המין שלי לא מאוזנת, אם קשה לי לבטא את עצמי- סימן שיש לי חוסר איזון בצ׳אקרת הגרון, אם יש לי אתגרים בדימוי העצמי- סימן שיש לי חוסר איזון בצ׳אקרת מקלעת השמש.

תהליכים אנרגטיים שבהם רואים את הצאקרת סגורה- בדימיונות מודרכים שבהם ממש עושות תהליך אנרגטי של איזון ומעבר על הצ׳אקרות אפשר לראות שצאקרה לא מאוזנת או חסימה ממש באופן שבו היא ״מתנהגת״- צאקרת היא מעגל אנרגיה ספירלי וכשהיא לא מסתובבת, תקועה, מסתובב לאט מידי או מהר מידי- אנחנו יכולים להבין מזה שהיא יצאה מאיזון.

מה זה צ׳אקרות

איך מאזנים צ'אקרות?

אז השאלה המתבקשת עכשיו היא איך לאזן את הצ׳אקרות שלנו.
לפני הכל חשוב לי להגיד שהצ׳אקרות הן רק סימפטום- כלומר זה שנאזן את הצ׳אקרה לא יפתור את הנושא השורשי שעומד מאחוריה. למשל: איזון צ׳אקרת הלב הוא לא תחליף לעבודה רגשית שאנחנו מבתקשים לעשות ולפתיחת עולם הרגשות שלנו גם ברבדים נוספים.
הדברים האלו דורשים עבודת עומק והיכרות מעמיקה עם כל הרבדים שלנו כפי שאני מלמדת בקורס heal לריפוי עצמי וידע על עבודה אנרגטית אבל הנה כמה דברים שאתם כבר יכולים ליישם עכשיו:
.
שימוש בצבעי הצ'אקרה
האם אתם רוצים לאזן צאקרה מסויימת- תכניסו יותר מהצבע שלה לחיים שלכם! זה יכול להיות על ידי צבעי הבגדים שלכם, המזון שאתם אוכלים, הלק שאתן מורחות על הציפורניים, הצבע של הקיר או כל אלמנט נוסף במרחב שלכם ככה שהתדר של הצבע ושל הצ׳אקרה.

מנגינות ותדרים
לכל אחת הצ׳אקרות יש תדר אנרגטי שניתן להאזין לו ולשים ברקע וישפיע על החיבור לתדר. בYouTube יש מנגינות מתאימות לכל הצ׳אקרות, חפשו את מספר התדר המבוקש והאזינו.
צ׳אקרת הבסיס- Hz 396 .
צ׳אקרת המין- Hz 417 .
צ׳אקרת מקלעת השמש- Hz 528 .
צ׳אקרת הלב- Hz 639 .
צ׳אקרת הגרון- Hz 741 .
צ׳אקרת העין השלישית- Hz 852 .
צ׳אקרת הכתר- Hz 963 .
.
קריסטלים
קריסטלים הם מתנות נפלאות שקיבלנו מהטבע ובעלי איכויות אנרגטיות מדהימות. הדרך הכי קלה ומהירה לאזן צ׳אקרה היא פשוט לאחוז או להניח על הגוף קריסטל בצבע ובאזור של הצ׳אקרה. למשל אם אני רוצה לאזן את צ׳אקרת הבסיס כדי להתקרקע אני יכולה לאחוז או לשים בכיס המכנס קריסטלים בגוונים חום ושחור שיעזרו ויתמכו בפעולה.
.

כל מה שרציתם לדעת על צ׳אקרות

מנטרות של הצ׳אקרות
לכל צ׳אקרה יש מנטרה שהיא בעצם הברה קולית שניתן לחזור עליה ולהתחבר דרכה לתדר הצ׳אקרה.
צ׳אקרת הבסיס- לאם.
צ׳אקרת המין- וואם.
צ׳אקרת מקלעת השמש- ראם.
צ׳אקרת הלב- יאם.
צ׳אקרת הגרון- האם.
צ׳אקרת העין השלישית- שאם.
צ׳אקרת הכתר- אום.
.
שמנים אתרים
שמנים אתריים הם שמנים שנוצרים מתמציות של צמחים והם בעלי איכויות ריפוי נפלאות. מולקולות הריח של השמנים נקלטות במוח ויכולות להשפיע ברמה האנרגטית והרגשית.
צ׳אקרת הבסיס- אנג׳ליק, קינמון, ציפורן, עץ התה, גזר, סלרי, וטיבר.
צ׳אקרת המין- ברגמוט, לוטם, ג׳ינג׳ר, חושחש, תפוז, נרולי, אילנג-אילנג.
צ׳אקרת מקלעת השמש- לימון, טרגון, למון-גראס, לואיזה לימונית, קמומיל, זרעי גזר, כורכומה, פלמרוזה.
צ׳אקרת הלב- ארז האטלס, למון-גראס, מליסה, אורן, קורנית לינלול, טרגון, לואיזה.
צ׳אקרת הגרון- קמומיל גרמני, דפנה, מור, ניאולי, רוזמרי cineol.
צ׳אקרת העין השלישית- שמיר, רוזמרי verbenon, מרווה רפואית.
צ׳אקרת הכתר- ברוש, לבונה, לבנדר, מור.

נשמה

רוצים ללמוד עוד על איך להתחבר לעולם הרוח? מוזמנים לקרוא עוד על SoulFull הקורס הפרקטי שלי

אהבתם את התוכן? לחצו ושתפו חברים

תמצאו כאן גם

מדיטציה במתנה!

הכניסי את המייל שלך, הצטרפי לרשימת התפוצה שלי ותקבלי מדיטציה מיוחדת ממני באהבה